29 وسیله مورد نیاز یک سرویس بهداشتی .

یکی از فضاهای بسیار مهم هر خانه‌ای، حمام و دست‌شویی آن است که از منظر معماری جزء فضاهای بسته و خصوصی محسوب می‌شود. درنتیجه، استفاده از تجهیزاتی مناسب به‌منظور داشتن کارایی حداکثری در طراحی آن، بسیار خوب است. ما در این مطلب فهرستی از 29 وسیله مورد نیاز برای داشتن یک سرویس بهداشتی شیک و لاکچری و درعین‌حال مرتب را در اختیارتان می‌گذاریم.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

دمپایی یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

قطعاً اولین نیاز هر سرویس بهداشتی، داشتن دمپایی است. انتخاب رنگ و مدل دمپایی به سلیقۀ شما و دکور سرویش بهداشتی شما بستگی دارد. برای جلوگیری از سُر خوردن در سرویس بهداشتی از دم‌پایی های ابری استفاده نکنید، امروزه در بازار دم‌پایی‌های پلاستیکی سوراخ‌داری وجود دارند که آب را در خود نگه نمی دارند، خرید این نوع دمپایی را توصیه می‌کنیم. اگر قصد خرید دم‌پایی‌های معمولی را دارید، بهتر است از نوع جلوباز آن‌ها تهیه کنید زیرا دم‌پایی‌های جلو بسته آب را در خود نگه‌می‌دارند.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی - دمپایی

روشویی

یکی از بخش‌های مهم سرویس‌های بهداشتی است که هم داخل حمام و هم داخل توالت استفاده می‌شود و مدل‌ها و جنس‌های مختلفی، شیشه‌ای و سرامیکی و رنگی و سنگی و … دارد. باید متناسب با اندازۀ محیط باشد و در ارتفاع مناسب نصب گردد. روشویی‌ها را می‌توان با کابینت ترکیب کرد و فضای زیر آن را برای قرار دادن وسایل استفاده نمود.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی - روشویی

حولۀ حمام و دست و صورت

تهیۀ حوله‌های تن‌پوش پنبه‌ای که وزنی سبک دارند را به‌عنوان حولۀ مناسب حمام به شما توصیه می‌کنیم. توصیه می‌کنیم علاوه‌بر داشتن حوله به تعداد نفرات یک خانواده، حولۀ مهمان را نیز مخصوص استحام مهمان تهیه کنید.
برای حولۀ مخصوص خشک کردن دست و صورت نیز توصیه می‌کنیم به تعداد نفرات خانواده حوله تهیه کنید و در قسمت روشویی و جا حوله‌ای قرار دهید تا نظم سرویس بهداشتی حفظ شود.

قفسۀ حوله‌ها و آویز حوله

ارائۀ فضایی کافی برای قراردادن حوله‌های اعضای خانواده و درعین‌حال مرتب بودن حمام. کافیست حوله‌های تمیز را در قفسه‌ها و حوله‌های استفاده شده‌ای که می‌خواهید خشک شوند را روی نرده‌های تعبیه شده کنار قفسه که بهتر است ضد رطوبت باشد، قرار دهید.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی - حوله

صابون یا مایع‌ دست‌شویی و ظرف نگه‎دارنده یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

انتخاب صابون یا مایع دست‌شویی بسیار مهم است، توصیه می‌کنیم از صابون و مایع‌های معطر و خوش‌بو تهیه کنید تا پس از هر بار استفاده و شستن دست‌ها عطر آن‌ها در فضای سرویس بهداشتی نیز بپیچد و بوی خوبی روی پوست شما نیز بجا بگذارند.
انتخاب جا صابونی نیز بسیار مهم است. بهتر است از جا صابونی استفاده کنید که آب را در خودش نگه ندارد و باعث ازبین رفتن صابون نشود. اگر دیوار قسمت روشویی سرویس بهداشتی از فضای کافی برخوردار است می‌توانید از ظروف مخصوص صابون‌های مایع نیز در کنار جا صابونی استفاده کنید.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی - مایع دستشویی

سینی حمام

اگر برای داشتن پوست و مویی زیبا از لوسیون‌ها و شامپو‌ها و تقویت‌کننده‌های پوست و موی مخصوص استفاده می‌کنید، پس بهتر است حمام خود را به سینی مخصوص مجهز کنید
وسایل شخصیتان را روی سینی چیده تا هم محیط حمام مرتب باشد و هم دسترسی به آن‌ها برای شما آسان.

مطالب مرتبط  دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان + عکس
وسایل ضروری حمام و دست‌شویی - سینی حمام

سبد رخت چرک‌ها

یکی از ملزومات حمام برای قراردادن لباس‌های چرک و کثیف، سبد رخت‌چرک‌هاست. معمولاً سبدهای پلاستیکی ، پارچه‌ای و حصیری در بازار بدین منظور وجود دارند.

وسایل حمام و دست‌شویی

سطل زباله و فرچۀ حمام و دست‌شویی

جنس انتخابی شما تماماً به سلیقه و دکور سرویس بهداشتی شما بستگی دارد اما درکل، بهتر است از جنس‌های مقاوم به رطوبت و ضد لک استفاده کنید، پس استفاده از سطل یا فرچۀ استیل را توصیه نمی‌کنیم.

وسایل حمام و دست‌شویی

تی مخصوص خشک کردن کف سرویس بهداشتی یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

بهتر است برای جلوگیری از مرطوب ماندن محیط سرویس بهداشتی، چه حمام چه دست‌شویی، از یک تی مخصوص استفاده کنید و آب باقیمانده پس از اتمام کار را با تی بگیرید. با این کار از رشد باکتری در این محیط های مرطوب نیز جلوگیری می‌شود.

 وسایل دستشویی

بطری‌های شیشه‌ای کوچک

استفاده از این بطری‌ها برای نگه‌داری گوش پاک‌کن، پنبه و پدهای آرایشی و وسایلی از این قبیل را به شما توصیه می‌کنیم در این صورت کابینت داروها را به وسایلی اختصاص دهید که استفادۀ زیادی از آن‌ها ندارید یا ممکن است جلوه و نمای حمام شما را زشت کنند.

بورس لوازم دستشویی

جا جواهری

پیدا کردن جایی مناسب و امن در حمام برای قرار دادن زیروآلات ارزش‌مند یک معضل بزرگ و همیشگی برای تمام کسانی بوده و هست که یا درکل اهل پوشیدن تمام انواع جواهرات هستند و یا فقط حلقۀ ازدواجشان را به دست دارند. با تعبیۀ یک جا جواهری کوچک برای همیشه با این معضل خداحافظی کنید!

 وسایل دستشویی عروس

آینۀ دیواری

برای داشتن زاویۀ دید بهتر و بیش‌تر، باید آینه را متناسب با اندازۀ حمام انتخاب کنید و آن‌را پایین‌تر از خط چشم افرادی که قرار است از آن استفاده کنند نصب کنید

یک آینۀ زاپاس

با داشتن یک آینۀ دیگر به‌غیراز آینۀ اصلی در حمام، می‌توانید با توجه به فضا و نور استفادۀ راحت‌تری از آینه‌ها داشته باشید.

 وسایل حمام عروس

جا مسواکی

برای مرتب بودن و قرار دادن وسایل مربوط به بهداشت دهان و دندان خود و خانوادۀتان باید جا مسواکی تهیه کنید تا مسواک‌ها و خمیردندان را در آن و درجایی مناسب و در دسترس تمام اعضای بزرگ و کوچک خانواده قرار دهید.

 جا مسواکی شیک برای دستشویی

چهارپایۀ حمام

انتخاب یک چهارپایۀ ضد آب و مقاوم به رطوبت، که بتوان از آن برای نشستن یا به‌عنوان میز کوچکی برای قرار دادن یک سری از وسایل را به شما توصیه می‌کنیم.

 جا لوازم شیک برای دستشویی

تشت حمام

بهتر است در کنار داشتن تمام وسایل حمام و حتی وان، یک تشت کوچک برای شستن احتمالی برخی از لباس‌ها در حمام قرار دهید.

 جا حوله ای شیک برای دستشویی

پردۀ حمام

در سرویس‌های بهداشتی که بخش حمام دارای اتاقک دوش مجزا است، اگر این اتاق دارای درب ششیشه‌ای نباشد، استفاده از پردۀ حمام الزامی است.
این پرده‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها و بافتی که فکرش را بکنید موجود هستند فقط باید متناسب با عرض اتاق حمام تهیه کنید و از میله و فلاب‌های مناسب نیز برای نصب کردن آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط  دکوراسیون اتاق دخترانه + فیلم

آستری پردۀ حمام

با استفاده از پردۀ حمام به حریم خصوصی موردنیاز خود در زمان استحمام می‌رسید، اما اگر پرده آستری نداشته باشد، همه جای کف حمام و اتاقک حمام را آب می‌گیرد. یک آستری از جنس پلاستیک یا وينيل را روی پردۀ حمام آویز کنید و آن‌را به داخل اتاقک بکشید تا آب به بیرون راه پیدا نکند.

 جا حوله ای شیک برای حمام

کف‌پوش حمام و پادری

خواه ناخواه، بعد از استحمام کف حمام خیس خواهد شد. برای سرویس‌های بهداشتی بزرگ از 2 پادری استفاده کنید.
پادری که داخل سرویس‌بهداشتی قرار می‌گیرد باید جنسی پلاستیکی و مقاوت بالایی به رطوبت داشته باشد. پادری که بیرون قرار می‌گیرد باید تماماً جاذب آب باشد.

کفپوش شیک برای دستشویی

دستمال توالت

دستمال توالت یکی از آن چیزهایی است که هرگز از مد نمی‌افتد و همیشه باید مورد استفاده قرار بگیرد. اگر می‌خواهید هیچ‌وقت نگران کمبود یا اتمام دستمال توالت خود نشوید، می‌توانید آن‌را به‌صورت فله خرید کنید.

هُلدِر یا نگهدارندۀ دستمال توالت

با قرار دادن سبدی روی زمین، یک نگه‌دارندۀ بخوبی نصب شده، یک آویز ایستادۀ دستمال توالت می‌توایند هُلدِر مناسب فضای توالت خود را تهیه کنید.

 جا دستمال کاغذی شیک برای دستشویی

تمیزکنندۀ کاسۀ توالت

برای تمیز کردن سطوح گوناگون می‌توانید از محصولات تمیزکنندۀ مختلف استفاده کنید، اما یک تمیزکننده مخصوص کاسۀ توالت کارتان را کمی راحت‌تر می‌کند.
به‌دنبال تمیزکننده‌ای با با سری گوشه‌دار باشید تا به‌راحتی آن‌را برای تمیز کردن بالا و زیر کاسۀ توالت ببرید.

توالت فرنگی شیک برای دستشویی

اسپری خوش‌بو کننده یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

هرازگاهی ممکن است سرویش‌بهداشتی بود بد بدهد. با داشتن یک اسپری خوش‌بو کننده و افشاندن آن در هوا، می‌توانید فضا را برای استفادۀ نفر بعدی آماده کنید

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

تمیزکنندۀ وان و کاشی

کف صابون خودبه‌خود از بین نمی‌رود. درواقع، هرچه آن‌را دیرتر تمیز کنید، سخت‌تر پاک خواهد شد. از یک تمیزکنندۀ مخصوص وان و کاشی استفاده کنید.
کافیست آن‌را پس از هر چند بار استجمام، دروان و روی کاشی اسپری کنید.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

شیشه پاک‌کن

شفافیت آینه‌ها و پنجره‌ها را حفظ کنید! یک شیشه پاک‌کن را زیر سینک دست‌شویی قرار دهید، به وقت نیاز از آن استفاده کنید.
اگر فضای اضافی کابینتی دارید، یک رول دستمال توالت را نیز دم دست بگذارید!

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

ست کمد حمام

این ست دارای یک ظرف صابون و یک محفظۀ دستمال کاغذی است که می‌تواند سینک یا کانتر سرویس بهداشتی شما را شکیل کند.
ترکیب چوب و فلز با انواع لوازم دکوری و تزئینی را به شما توصیه می‌کنیم.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

شمع‌ها

هیچ چیز مانند چند شمع سوزان محیط را دل‌چسب نخواهد کرد. تعدادی شمع داخل سرویس بهداشتی قرار دهید تا هر زمان مدتی طولانی در آب گرم وان مشغول ریلکس کردن و استراحت هستید، با روشن‌کردن شمع‌ها فضایی شبیه چشمۀ آب‌معدنی را ایجاد کنید.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

آثار هنری

اصلاً دلیلی برای استفاده نکردن از انواع آثار هنری روی دیوار سرویس بهداشتی وجود ندارد.
با آویز یک یا دو قاب روی دیوار به زیبایی شخصی سرویس بهداشتی خود بیافزایید.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

نورپردازی

از لامپ‌ها و چراغ‌های دیواری گرفته تا چراغ و نوز کمد حمام، این وسایل روشنایی و نورپردازی می‌توانند دیزاین یا طراحی سرویس بهداشتی شما را شکیل‌تر یا بدتر کنند! از مواردی استفاده کنید که با شیرآلات و سایر اشیاء داخل سرویس‌بهداشتی شما هماهنگی و هارمونی داشته باشند تا ظاهری شکیل را ایجاد کنید.

وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

سخن پایانی

مطالب مرتبط  نورپردازی در دكوراسيون داخلی + فیلم

گرچه موارد نام‌برده مهم‌ترین و اصلی‌ترین وسایلی بود که هر سرویس‌بهداشتی باید داشته باشد اما می‌توانید نسبت به وسعت سرویس‌بهداشتی خود، از تعداد آن‌ها به دلخواه کم یا زیاد کنید.

سوالات متداول 29 وسیله ضروری حمام و دست‌شویی

آیا باید برای سرویس بهداشتی و حمام نیز به دنیای یک دکور مناسب بود؟

قطعا بله، چرا که سرویس بهداشتی و حمام هر خانه ای جزو یکی از پر استفاده ترین و مهم ترین فضاهاست و از همه مهم تر این که تردد مهمان ها به این فضاها نیز بیشتر است. در نتیجه داشتن یک فضای شیک و مناسب، سازگار با سبک معماری و دکوراسیون کلی خانه در این فضاها می تواند روی چگونه دیده شدن کلی یک خانه تاثیر زیادی داشته باشد.

آیا با انتخاب روشویی می توان فضای سرویس بهداشتی را لوکس و شیک کرد؟

در حال حاضر می توان روشویی ها را در مدل های متنوع و اشکال بسیار مدرن و شیک تهیه کرد. مدل های شیشه ای، سنگی، سرامیکی، طرح چوب و … در رنگ هایی بسیار مدرن و شیک می تواند به فضای یک سرویس بهداشتی حس مدرن بودن و شیکی را اضافه کند. قطعا انتخاب روشویی مناسب با سبک و دکور پیاده شده در سرویس بهداشتی می تواند بهترین گزینه برای چیدمان این فضاها باشد. در انتخاب یک روشویی باید به هارمونی رنگی و سبک طراحی سرویس بهداشتی و حمام توجه کرد.

آینه چه تاثیری در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام دارد؟

آینه ها می توانند به هر فضایی روشنایی دو برابری ببخشند و با استفاده از آنها در یک بخش می توان به آنجا توهم فضایی افزود. استفاده از آینه ها، خصوصا نمونه های مدرن تر و امروزی که با سبک دکورهای شیک هماهنگی دارد در سرویس بهداشتی و حمام نه تنها به عنوان یک وسیله ضروری مورد نیاز است، بلکه می تواند در تکمیل دکور این فضاها نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

نظر خود را بنویسید